Genoa Kılıfı

Güneş ışığı furling pruva yelkenlerinin en kötü düşmanıdır, çünkü yelken tüm yaz boyunca baş istralya üzerinde durur. Birçok gezi yelkencisi, yelkenlerini güneşten korumak için dikilen akrilik ya da UV işlem görmüş dakrondan yapılan güngörmez ve alt yaka kılıfları kullanılmaktadır. Ancak, yelkenin sürekli güneşe maruz kalması ve her tramolada arma üzerinde sürüklenmesi, bu kılıflara oldukça büyük zarar verir ve daha çabuk yıpranırlar. Ayrıca, bunlar yükü yelkenin arka ucuna doğru atar, böylece yelkenin düşük hava performansını düşürür.

 

Lazy Cradle

UK-HALSEY Lazy Cradle kesinlikle ana yelkeninizi saklamanın en kolay yoludur. Yelken saklama sistemlerimiz akrilik yelken kılıfı ve lazy jack karışımıdır Yalnızca mandarınızı salıp, yelken kılıfı ile lazy jack arasına yerleşmesini sağlayın ve kılıfı kapatmak için fermuarı çekiniz Dakikalar içinde ana yelkeniniz kolayca saklanır ve güneşten korunur. Bu sistem, mürettebat sayısının az olması durumlarında çok yararlıdır.

 

Soket

Soket, Flasher üzerinden yelkeni açarken ya da kapatırken tam kontrol verebilmek için gezi balonunun üzerinden geçen bir kılıftır.

 

Soket, Flasher üzerinden yelkeni açarken ya da kapatırken tam kontrol verebilmek için gezi balonunun üzerinden geçen bir kılıftır

 

Yelken Çantaları

Bizim farklı Tape-Drive çantalar üç boyutta bulunmaktadır. Üçünün de bir ucunda dış fermuar cebi, diğer tarafından tutamağı, bir iç cebi ve ayarlanabilir omuz askısı bulunmaktadır