Titanium

Titanium® UK Sailmakers’ın en yüksek performanslı yelken imalat yönetimidir ve UK Sailmakers’in 50 ye yakın yelken üretim ve servis merkezlerinde mevcuttur. 

Bu yelkenler UK Sailmakers tarafından Güney Fransa yelken üretim merkezinde yapılan beş yıllık bir geliştirme programının sonucudur. 
MatriX Titanium yelkenleri tamamıyla load path yelkenlerdir. Bu yelkenler, UK Sailmakers’ın 25 yıl önce piyasaya sunduğu orijinal load path yelkenlerin geliştirilip en üst noktaya taşınmış halidir. Bu yelkenler (halen) Tape-Drive® olarak bilinmektedir. 
MatriX Titanium®  membran yelken nesilleri arasında birçok sebepten dolayı eşsizdir.

- Tape-Drive® yelkende yük taşıyan lifler yüksek dayanıklılıktaki liflerden üretilen şeritlerdir. MatriX Titanium® yelkenlerde lifler toplu halde olmaktan çok yelken üzerine tümüyle  yayılmıştır.

- Diğer Membran yelkenlerin yük taşıyan lifleri yalnızca tek bir panelin boyutu kadar yürümektedir ve bu yüzden lifler sonsuz değildir, Fakat  Titanium® yelkenlerimizde  yük  taşıyan lifler tepeden ıskota yakasına, tepeden karula yakasına, karula yakasından ıskota yakasına herhangi bir kesinti ya da engele uğramadan sonsuz devam eder. 

- Film Katmanındaki dikişler membranı şekillendirmekten başka bir şey için değildir. 

- Aerodinamik yükler yelken üzerinde  köşeden köşeye sonsuz liflerden  geçirilir.

- Dikiş bozulması, kırışıklık ya da dikiş hatası yoktur.
 

Gezi Yelkencileri için MatriX Titanium® 


Yarışçı olmayanlar için optimum performans.

UK Sailmakers birçok gezi yelkencisinin teknelerinin performansını arttırmak için ileri teknoloji yelkenlere ilgi duyduğunu fark etmiştir.
Aynı zamanda bu hafif ve yumuşak membranlarla sağlanan kontrol kolaylılığının da göz ardı edilmediğinin bilincindedir.

Ancak, henüz gezi yelkencileri tarafından kabul görecek uzun ömürlü membran bir ürün sunan çıkmamıştı ama artık  MatriX Titanium® bunu tamamen değiştiriyor! 

MatriX Titanium®’un aşınmaya ve UV ye karşı dayanıklılığını daha da arttıran, yelkenin kullanım ömrüne yıllar ekleyen tafetta kaplı filmlerden oluşan  ürünleri mevcuttur. 

Artık gezi yelkencileri  yelkenlerinden yüksek preformans almalarının keyfini sürebilirler.

Titanium Cruising Yelkenleri